LEGEND OF CAMELOT´S VISION OF KING "VIGO"

Na svých stránkách bych ráda představila báječného psa mé kamarádky Zuzky, který v mém srdci má své významné místo a tak jsme se po vzájemné domluvě shodly, že ho uveřejním i s popiskem tady na našich stránkách.
 
Zuzka ke svému dlouhonosému miláčkovi píše následující řádky :-)
 
 

Vigo je náš v pořadí pátý pes, ale první krátkosrstá kolie. Cesta za ním začala právě zde u Molinari, kteří nás odkázali na chovatelskou stanici Legend of Camelot‘s resp. „véčkový“ vrh.

V říjnu 2020 jsme odjížděli z Německa, těsně před lockdownem, a mířili rovnou do Podkrkonoší, kde s námi Vigo prožil první měsíce svého života. Pozdější socializace ve městě mu nedělala žádné problémy a naopak se projevila jeho nesmírná náklonost k ostatním psům i lidem.

 

Vigo je temperamentní pes s obrovským srdcem, kam se vejde každý, koho potká na procházce. Trpí velkou sympatií k lidem, především pak dětem.  Je laskavý, empatický a vždy veselý. Dokáže na nás celý den čekat na gauči, ale stejně tak rád vyrazí pást ovce, přidá nám sílu na běžkách, na canicrossu nebo se předvede na výstavách. Je naprosto nekonfliktní povahy, rád odevzdá i své frisbee za cenu zachovaní míru. Nemá destruktivní sklony a není zbytečně výřečný. Miluje našeho syna, ke kterému se chová s obrovským respektem a ohleduplností.  Občas ho pohlcují emoce, pak potřebuje cítit oporu z naší strany, a stresové situace je postupně schopný zvládnout.

 

Pro nás je to ten nejkrásnější pes, což potvrdil i na výstavách tituly Junior Šampion a Výstavní pes roku 2021. Vedle toho složil zkoušky vrozených vloh k pasení ovcí NHAT (srpen 2021). Jsme také rádi, ze všechna jeho zdravotní vyšetření dopadla výborně.

 

Vigo, jsi náš laskavý živel!

 

 

Mgr. Barbora Malénková Molinová

Moravskoslezský kraj - Mistřovice +420 605 249 163

prosím volat po 19 hod. či v dopoledních hodinách, avšak prvotní kontakt z hlediska časové vytíženosti upřednostňuji emailem
molinari.kennel@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode