Jsem velká milovnice psů, která si splnila svůj dlouhodobý sen a pořídila si krátkosrstou kólii. Na našich stránkách se dělím s našimi zážitky z jednoho kraťandího života, který je plný nadějí, úspěchů, radostí, očekávání, ale i zvratů. S moji Tofinkou se věnujeme poslušnosti, nácviku různých psích triků pro její a moje pobavení a v poslední době i tomu, k čemu byla původně krátkosrstá kolie vyšlechtěna-pasení ovcí. Všechno ji velmi baví, rychle chápe, je pozorná a při cvičení neustále komíhá ocasem. Pořídit si krátkosrstku vidím jako nejlepší rozhodnutí mého dosavadního života a děkuji přírodě za svoji paličatost, že jsem si ji prosadila, nikdy jsem nelitovala!! :-) 

Jak šel čas a já objevovala různé aspekty tohoto plemene, dospěla jsem k rozhodnutí, že nechci být "pouze" majitel tohoto skvělého plemene, ale chci se zařadit do vod chovatelství a na svoji dlouho cestu, za podpory rodiny a přátel, jsem se vydala v roce 2015, kdy se u nás narodil nás první vrh kraťand. Již brzy rozšíří naši psí smečku další fenka tohoto úžasného plemene a všichni se těšíme, co nám budoucnost přinese. :-)

I am a true dog lover who had made her dream comes true and joined her life with the breed smooth collie. At our web sides I share our experinces from the daily life with smooth collie, which is on the one hand filled with lots of hopes, success, happiness, expectations but on the other with twists. With my lovely Toffee I train obedience, dog tricks for her and my joy, lately we try to herd, the origianl purpose why such breed had been bred. She loves to do all of this things, she learns really quickly, she is attentive and during the training sessions she waves her tail all the time. I feel that becoming the smooth collie owner is the best thing that happend to me in my life so far and I have never regret it! I woud like to have another smooth collie nose soon - one smooth is great but two are much better! 

 

 

Mgr. Barbora Malénková Molinová

Moravskoslezský kraj +420 605 249 163

prosím volat po 19 hod. či v dopoledních hodinách
molinari.kennel@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode