Jsem velká milovnice psů už od dětského věku, která si splnila svůj dlouhodobý sen a v dospělosti si pořídila krátkosrstou kólii.

Na našich stránkách se dělím s zážitky z kraťandího života, který je plný nadějí, úspěchů, radostí, očekávání, ale i zvratů. S moji Tofinkou se věnujeme poslušnosti, nácviku různých psích triků pro její a moje pobavení a v poslední době i tomu, k čemu byla původně krátkosrstá kolie vyšlechtěna-pasení ovcí. Všechno ji velmi baví, rychle chápe, je pozorná a při cvičení neustále komíhá ocasem. 

Jak šel čas a já objevovala různé aspekty tohoto plemene, dospěla jsem k rozhodnutí, že nechci být "pouze" majitelem tohoto skvělého plemene, ale chci se zařadit i do vod chovatelství. Na svoji dlouhou a často i trnitou cestu jsem se za podpory rodiny a přátel vydala v roce 2015, kdy se u nás narodil náš první, docela speciální, vrh kraťand. V roce 2017 jsem si doma nechala dceru Tofinky, malou a rychlou Sidi, která vnesla velmi svěží vítr do naší domácnosti svoji stále veselou náladou, nevyčerpatelnou energií a optimistickým přístupem k životu. 

Nemám ambice mít každý rok vrh a hromadu chovných zvířat doma, na to má den pro mě pouze málo hodin, ale chtěla bych odchovávat zdravé, pěkné, milé a veselé kraťandy, které dělají svým novým rodinám radost a přesvědčí je o jedinečnosti tohoto plemene :-)

Pořídit si krátkosrstku vidím jako nejlepší rozhodnutí mého dosavadního života a děkuji přírodě za svoji paličatost, že jsem si ji prosadila, nikdy jsem nelitovala!! :-) 

 

 

 

 

Mgr. Barbora Malénková Molinová

Moravskoslezský kraj - Mistřovice +420 605 249 163

prosím volat po 19 hod. či v dopoledních hodinách, avšak prvotní kontakt z hlediska časové vytíženosti upřednostňuji emailem
molinari.kennel@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode