Co očekáváme od zájemců o štěně z naší chovatelské stanice

Jsme malá chovatelská stanice, která byla založena v roce 2012 za účelem budoucího odchovu úžasného plemene, jakým krátkosrstá kolie určitě je.

V současné době vlastníme jednu fenu krátkosrsté kolie domácky zvanou Toffee, která nám každý den spestřuje svoji úžasně veselou, nekonfliktní povahou.  Druhou posilou našeho malého psího týmu je dcera naší Tofinky, Sidi. Vichr, který se k nám jedné květnové noci vřítil a od té doby nám dělá radost a připravuje nám různé výzvy :-) Ráda bych v blízké budoucnosti ještě rozšířila náš tým o jednu psí slečnu, kdy a kdo to bude však po předchozích zkušenostech ví zatím jen ten nahoře.

Jaké hledáme majitele?

Pro naše štěňátka hledáme především majitele, kteří si výběr plemene řádně rozmysleli a mají obecnou představu jaké nároky jsou spjaty s držením ovčáckého plemene, mezi jehož zástupce se krátkosrstá kolie řadí a jaké časové a finanční nároky na ně budou kladeny jakmile si štěňátko donesou domů ohledně následné socializace, výchovy a výživy psa jako takového. Rádi uvítáme do naší kraťandí rodiny i majitelé začátečníky. Budoucí majitelé našich štěňátek se mohou spolehnout na naši pomoc po celou dobu života svěřence z naší chovatelské stanice, budou-li to potřebovat. Neprodáváme štěňátka k umístění trvale do kotců či celoročnímu pobytu venku. Rádi Vás uvítáme u nás na nezávazné návštěvě (po předchozí domluvě) popovídat si o Vašich představách ohledně budoucího člena rodiny a seznámit se s projevem kraťandy na vlastní oči. 

Budeme velice rádi za reprezentaci naší chovatelské stanice na různých kynologických akcích, ať už se jedná o akce sportovní, výstavní či jiné, není to však podmínkou. Především chceme, aby byli naši odchovanci v nových rodinách milovaní a měli dostatečně dost pozornosti a vyžití. To je pro nás to vůbec to nejdůležitější. Krátkosrstá kolie je svým založením velice společenský tvor, který je rád u všeho dění, v blízkosti své rodiny a s nadšením podniká cokoliv, co si pán vymyslí.

Neradi bychom viděli naše odchovy v útulcích či aby plnili inzerci nabízející štěňata bez PP. Při jakémkoliv problému vyžadujeme kontaktovat na prvním místě především naši chovatelskou stanici a společně se pokusíme najít co nejlepší možné řešení.

Pokud máte zájem o štěňátko z naší chovatelské stanice, napište nám prosím v prvním kontaktním emailu jaké máte představy, obecné plány s pejskem do budoucna, v jakém prostředí bude Váš budoucí psí parťák bydlet, zda máte zájem o fenku či pejska případně zda již máte nějaké zkušenosti se psy obecně. 

Pokud u nás už čekáte na štěňátko a v mezidobí se u vás změní plány, vezmete si štěňátko jinde atp., prosím dejte nám co nejdříve vědět. Tyto informace jsou pro nás nezbytné k tomu, abychom mohli uvolnit místo pro další zájemce. Berte prosím ohledy na ostatní i na nás, děkujeme.

Co můžeme nabídnout?

Nabízíme chovatelský servis po celou dobu života našeho psího odchovance. Zájem o naše odchovy pro nás nekončí jejich odchodem do nových domovů, naopak, zvlášť ze začátku, kdy se štěňátko formuje nejvíce, bychom byli rádi informováni o tom, jak rostou, jak se vyvíjí jejich povahy, zda-li se nevyskytly jakékoliv problémy a vůbec jak se jim vede - velice neradi bychom zažili situaci, že dnem odběru štěňátka o něm ztratíme veškeré ponětí!! Do odchovu dáváme všechno naše úsilí, čas a zodpovědnost a rádi bychom věděli, zda vše klape. Velmi rádi pomůžeme s otázkami ohledně výchovy, výcviku, krmení a péče, na případných výstavách při předvedení zvířete, budete-li si ze začátku nejistí a my budeme mít stejnou cestu. Nabízeme motivační program v případě, že se rozhodnete o absolvování zkoušek ať už ve sportovní kynologii, obedience, agility, dogfrisbee, dogdancingu či jiného psího sportu (více informací mailem). 

Na všechna naše štěňátka však budeme moc pyšní ať už se s nima budete něčemu soustavně věnovat, či Vám budou především rodinnými společníky, kteří Vás budou denodenně rozveselovat. Budou navždy naší psí rodinou! :-)

Kontaktujte nás

Mgr. Barbora Malénková Molinová

Moravskoslezský kraj - Mistřovice +420 605 249 163

prosím volat po 19 hod. či v dopoledních hodinách, avšak prvotní kontakt z hlediska časové vytíženosti upřednostňuji emailem
molinari.kennel@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode