Odchov našich štěňat

V naší malé chovatelské stanici dbáme na pečlivý rozvoj našich štěňátek, budou zahrnuty takovou dávkou pozornosti a lásky, jakou jen dokážeme poskytnout. Naší snahou je odchov štěňat s předpokladem vynikajícího, standartního exteriéru, pevného zdraví a výborných, kontaktních povah se silnou  vazbou na člověka.

Matka štěňat a také všechna štěňátka budou po celou dobu pod pečlivým dohledem zkušeného veterinárního lékaře, který je sám dlouholetým chovatelem psů.

Všechna štěňátka budou odchována v domácím prostředí, zvykána na pobyt venku, nárazové zvuky, různé druhy povrchů a prostorů, jiná domácí zvířata, děti a různé "typy" dospělých a skupin lidí, fyzickou manipulaci (od prohlížení zubů po stříhání drápků) a vše ostatní, co považuji za podstatné proto, aby ze štěňat vyrostli vyrovnaní sebejistí jedinci, kteří budou pro své majitele těmi nejpříjemnějšími společníky. 

 

Všechna štěňátka budou s průkazem původu. Při odchodu do nových domovů budou maximálně socializovaná, očkovaná dle očkovacího plánu, několikrát odčervená, načipovaná, vyšetřená klinicky na dědičné oční vady s protokolem o jeho provedení. Noví majitelé dostanou do začátku granule, na které budou štěňátka zvykána, oblíbenou hračku, vodítko a obojek.

Naše štěňátka budou mít k dispozici prostornou zahradu, od 6. týdne pro ně máme připravené krátké výlety do okolí tak, aby si zvykla na větší otevřené cizí prostory  a jízdu autem, se kterou mají většina kraťand problémy a bývá jim ze začátku špatně, než se jezdit naučí. 

Všechna štěňátka budou podporována v budouvání sebedůvěry, orientace na člověka, bude u nich upevňována chuť hrát si s člověkem, přetahovat se s ním o hračky a následovat ho.

Zkrátka uděláme maximálně vše možné pro to, aby štěňátko mělo ten nejlepší možný základ pro nový život jinde v daném věku, ovšem dnem odběru naše možnosti ovlivňování jejich osobností končí a je to jen a jen na Vás, jaké zvíře Vám bude dělat dalších 10-12 let společnost. :-) 

 

 

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat na molinari.kennel@seznam.cz!

Mgr. Barbora Malénková Molinová

Moravskoslezský kraj - Mistřovice +420 605 249 163

prosím volat po 19 hod. či v dopoledních hodinách, avšak prvotní kontakt z hlediska časové vytíženosti upřednostňuji emailem
molinari.kennel@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode