Toffee

Moje první fena krátkosrsté kolie Toffee (oficiálně Faya of Bohemia Balada) naplnila a předčila všechna má očekávání, co jsem před jejím pořízením měla. Nejen, že je opravdu krásná, což dokázala na všech výstavách, kde nikdy nebyla hůř než výborná, ale především její povaha mi sedí ve všech směrech. Tofinka je jednoduše motivovatelná, s dokonalým vnímáním intonace hlasu, což ji dělá velice lehce ovladatelnou ve výcviku, s neskutečnou empatií, která ji činí příjemnou společnicí. Je temperamentní, připravena kdykoliv do akce, s radostí ze života. Miluje všechny živé tvory od lidí a dětí, přes okřídlené potvory, psy a kočky až po malá i velká domácí zvířata. Je absolutně nekonfliktní, nikdy se nám nestalo, že by zbytečně vyjela po jiném psovi. Má moji absolutní důvěru v její správné rozhodnutí. Je velice čistotná, nikdy nebyla destruktivní, neurotická, bázlivá či hyperaktivní, byť odpočívat jsme ji museli naučit, neb jako štěňátko tuto činnost nepovažovala za důležitou. Nehoní zvěř a pořád si hlídá kde nás má, aniž by ovšem vykazovala známky přílišné závislosti na pánovi. Nemá žádnou rekaci na střelbu, nárazové zvuky či projevy silvestrovské zábavy. Není uštěkaná, pracuje klidně, bez zbytečných zvukových projevů, štěká jen když má opravdu důvod. Zkrátka a dobře, je pro mě mimořádnou směsicí všech vlastností a dovedností, která ji v mých očích dělá dokonalého psa a vím, že jsem tehdy, před 3 lety lety, vybrala správně.

 

My first smooth collie Toffee (oficially Faya of Bohemia Balada) fulfils all my expectation that I´ve ever dreamed of. Not only she is really quite a catch, that she has already proven at each dogshow she had attent (never been worse than excellent), but her character fits me the most it ever could. Toffee is really easy to motivate with briliant perception of human vioce. This ability makes her nicely responsive during our training sessions. She is very empathic, it makes her the dog that is really nice to be around. She is vivid, anytime ready to go have some fun and enjoy life. She loves everybody and everything, from the people, kids to other dogs, cats, insects and cattle, she has never provoked a conflict. She has never ben destructive, neurotic, timid or hyperactive eventhough we had to train her to take a rest-as a puppy, she couldn´t have taken enough sleep. She doesn´t hunt, always is in our surroundings. She doesn´t bark too much, works quietly, barks only when there is really reason. She is simply the best dog I have ever could chosen and I have never regret, that I chose her from the whole litter almost three years ago.

 

 

Mgr. Barbora Malénková Molinová

Moravskoslezský kraj - Mistřovice +420 605 249 163

prosím volat po 19 hod. či v dopoledních hodinách, avšak prvotní kontakt z hlediska časové vytíženosti upřednostňuji emailem
molinari.kennel@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode